Skaitiniai

Eugenijus Laurinaitis. Žuvis vandenyne. Knyga apie sklandų bendravimą

Nauja E. Laurinaičio knyga „Žuvis vandenyje“ kviečia skaitytoją keliauti per visus žmogaus gyvenimo etapus ir panagrinėti išsamią bendravimo abėcėlę.

Akvilina Cicėnaitė. Anglų kalbos žodynas

Visas romanas – tai kelionė iš Sidnėjaus į Broken Hilį. Žodis „broken“ dažnai vartojamas apibūdinant save, kitus, kai žmogus jaučiasi kažkoks ne toks, pažeidžiamas, nesuprastas, išduotas...

Donna Tartt. Dagilis

Romane pasakojama, kaip trylikametis niujorkietis Teo Dekeris stebuklingai išgyvena teroristų išpuolį, per kurį žūsta jo mama. Tėvas berniuku nesirūpina, tad paliktą paauglį į savo namus priima turtinga geriausio draugo šeima.

Graham Swift. Motinų sekmadienis

„Motinų sekmadienis“ – tai pasakojimas apie našlaitę, kuriai likimas nepagailėjo išbandymų, kuri sugebėjo išsivaduoti iš socialinio dugno, kuriai pavyko surasti ir suprasti save, būti tuo, kuo nori.

Hanya Yanagihara. Mažas gyvenimas

Tai romanas apie keturių jaunuolių gyvenimą Niujorke, jų draugystę nuo studijų laikų iki brandaus amžiaus. Vilemas – geraširdis aktorius, žvaigždė. Džei Bi – maištaujantis dailininkas. Malkolmas – talentingas architektas. Pagrindinis veikėjas Džudas – nepralenkiamas advokatas.

Marina Abramovič. Eiti kiaurai sienas ir Jeannette Fischer. Psichoanalitikė kalbasi su Marina Abramovič

2022 m. Marina Abramovič Žalgirio arenoje skaitė paskaitą „Performansas. Praeitis. Dabartis. Ateitis“, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus Kauno paveikslų galerijoje veikė menininkės paroda „Būties atmintis“.

Arundhati Roy. Mažmožių Dievas

„Mažmožių Dievas“ – didinga indiška melodrama, kupina sąmojo ir išmonės. Tai pirmasis ir vienintelis indų kilmės rašytojos Arundhati Roy romanas, apdovanotas 1997 m. prestižine Bukerio premija, o kritikų priskirtas prie įdomiausių ir vertingiausių XX a. knygų. Romanas išverstas į daugiau kaip 40 kalbų.

Jordan B. Peterson. 12 gyvenimo taisyklių. Chaoso priešnuodis ir Kitapus tvarkos. Dar 12 gyvenimo taisyklių

Autorius yra plačiai žinomas, populiarus, žymus intelektualas, stipriai pasisakė translyčių asmenų teisių klausimais, yra už kalbos laisvę. Jis teigia, kad visas idėjas verta aptarti, dažnai dalyvauja debatuose, pati mintis jam yra vertybė.