Skaitiniai

Knyga „Dviese. Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė. Modernybės vėjai ir lietuvių inteligentija“ – dar vienas autorės prisilietimas prie ypatingų seserų ir jų laikmečio. Tai nėra monografijos „Seserys Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“ antras leidimas, o visiškai nauja istorija.

Vaikų psichiatras dr. Bruceʼas D. Perryʼis padeda vaikams, susidūrusiems su neįsivaizduojamu siaubu: išgyvenusiems genocidą, patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje, pagrobtiems paaugliams, su vienu ar apskritai be tėvų gyvenantiems.

Knygoje pasakojama apie gydytojo gyvenime sutiktus įdomius ir žinomus žmones (knygoje šmėsteli rašytojas Guy de Maupassant‘as, gydytojas Louis Pasteuras), turtingus ir vargšus, sunkiai sergančius ir hipochondriškas Paryžiaus damas, kurioms, jų pačių labui, reikia sugalvoti ligą

Nauja E. Laurinaičio knyga „Žuvis vandenyje“ kviečia skaitytoją keliauti per visus žmogaus gyvenimo etapus ir panagrinėti išsamią bendravimo abėcėlę.

Visas romanas – tai kelionė iš Sidnėjaus į Broken Hilį. Žodis „broken“ dažnai vartojamas apibūdinant save, kitus, kai žmogus jaučiasi kažkoks ne toks, pažeidžiamas, nesuprastas, išduotas.

Romane pasakojama, kaip trylikametis niujorkietis Teo Dekeris stebuklingai išgyvena teroristų išpuolį, per kurį žūsta jo mama. Tėvas berniuku nesirūpina, tad paliktą paauglį į savo namus priima turtinga geriausio draugo šeima.

„Motinų sekmadienis“ – tai pasakojimas apie našlaitę, kuriai likimas nepagailėjo išbandymų, kuri sugebėjo išsivaduoti iš socialinio dugno, kuriai pavyko surasti ir suprasti save, būti tuo, kuo nori.

Tai romanas apie keturių jaunuolių gyvenimą Niujorke, jų draugystę nuo studijų laikų iki brandaus amžiaus. Vilemas – geraširdis aktorius, žvaigždė. Džei Bi – maištaujantis dailininkas. Malkolmas – talentingas architektas. Pagrindinis veikėjas Džudas – nepralenkiamas advokatas.

2022 m. Marina Abramovič Žalgirio arenoje skaitė paskaitą „Performansas. Praeitis. Dabartis. Ateitis“, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus Kauno paveikslų galerijoje veikė menininkės paroda „Būties atmintis“.

„Mažmožių Dievas“ – didinga indiška melodrama, kupina sąmojo ir išmonės. Tai pirmasis ir vienintelis indų kilmės rašytojos Arundhati Roy romanas, apdovanotas 1997 m. prestižine Bukerio premija, o kritikų priskirtas prie įdomiausių ir vertingiausių XX a. knygų. Romanas išverstas į daugiau kaip 40 kalbų.

Autorius yra plačiai žinomas, populiarus, žymus intelektualas, stipriai pasisakė translyčių asmenų teisių klausimais, yra už kalbos laisvę. Jis teigia, kad visas idėjas verta aptarti, dažnai dalyvauja debatuose, pati mintis jam yra vertybė.