Donna Tartt. Dagilis

Donna Tartt – nepaprasto pasisekimo sulaukusios knygos „Slapta istorija“ autorė. Naują šedevrą ji brandino daugiau nei dešimtmetį. 2013 m. dienos šviesą išvydęs „Dagilis“ iš karto sulaukė išskirtinio literatūros kritikų ir skaitytojų dėmesio. Už šį romaną 2014 m. autorė buvo apdovanota prestižine Pulitzerio premija.

Romane pasakojama, kaip trylikametis niujorkietis Teo Dekeris stebuklingai išgyvena teroristų išpuolį, per kurį žūsta jo mama. Tėvas berniuku nesirūpina, tad paliktą paauglį į savo namus priima turtinga geriausio draugo šeima. Tačiau gana greitai ir netikėtai atsiranda tėvas: štai tada prasideda pašėlusio gyvenimo Las Vegaso priemiestyje laikotarpis, beveik nereguliuojamas suaugusiųjų. Tai ir alkoholis, ir narkotikų svaigulys… Tačiau galiausiai tėvą našlaičiui atstoja geraširdis Hobis, antikvarinių baldų restauratorius, pietų Manhatane turintis nedidelį verslą.

Teo ištikimai saugo vienintelį mamą primenantį daiktą: nediduką paslaptingą paveikslą, kuris galiausiai įtraukia jaunuolį į turtingą ir uždarą meno gerbėjų bendruomenę.

Suaugęs Teo mikliai sukasi turčių salonuose ir dulkėtuose antikvariato, kuriame dirba, labirintuose. Vienišas, įsimylėjęs, pavojingų įvykių sūkuryje…

Autorė itin įtaigiai ir prasmingai kalba apie meilę ir nusivylimą, jaunatvišką maištą, kovą dėl išlikimo, žmogiškos laimės paieškas bei ryžtą pasipriešinti gniuždantiems likimo kirčiams.