Graham Swift. Motinų sekmadienis

Greham Swift – vienas labiausiai vertinamų šiuolaikinių britų rašytojų, pelnęs „Man Booker“ premiją, sukūręs dešimt romanų ir du trumpų istorijų rinkinius.

„Motinų sekmadienis“ – tai pasakojimas apie našlaitę, kuriai likimas nepagailėjo išbandymų, kuri sugebėjo išsivaduoti iš socialinio dugno, kuriai pavyko surasti ir suprasti save, būti tuo, kuo nori.

Dvidešimt dvejų našlaitė Džeinė Ferčaild kilminguose anglų namuose nuo šešiolikos dirba tarnaite. Visus tuos metus ji yra slapta Polo Šeringemo, jauno gretimo dvaro paveldėtojo, meilužė. Vieną neįprastai šiltą ir saulėtą 1924 metų kovo dieną – Motinų sekmadienį – jaunuoliai susitinka paskutinį kartą. Tai diena, kurios įvykiai nelengvą Džeinės gyvenimą pakreips nauja linkme.

Visa istorija – tai senos rašytojos prisiminimai apie lemtingą dieną, kai ji, jauna tarnaitė, neturinti teisės turėti savo norų, turėjo atsisveikinti su meilužiu, rafinuotu kilmingu anglu, nes jis rengėsi vesti savo luomo moterį.

Beveik visas romanas yra tos vienos dienos aprašymas, poetiškas ir subtilus, tragiškas ir nepaprastai tikras. Tai pasakojimas apie motinas, atsakomybes, motinystę ir jos tragišką atsižadėjimą, tikintis, kad gal taip bus geriau…
„Visi mes degūs. Vos gimę pradedame degti, ir kai kurie iš mūsų sudega greičiau nei kiti. Tačiau nedegti, niekada neužsiliepsnoti – tai būtų liūdnas gyvenimas, tiesa?“