Mes nuolat ieškome savanorių darbui prie Pagalbos moterims linijos.

Pagalbos moterims linijos tikslas – teikti emocinę-psichologinę paramą moterims, padėti įveikti krizes ir vykdyti smurto, savižudybių prevenciją.

Pagalbos moterims linija – tai emocinės paramos tarnyba, kuri teikia emocinę paramą telefonu ir internetu kasdien, visą parą. Emocinės paramos pagrindas, nuoširdus dviejų žmonių pokalbis. 

Savanorės yra pasirengusios, be jokių išankstinių nuostatų, išklausyti kiekvieną besikreipiantį pagalbos, padeda susigaudyti jausmuose, sudėlioti savo mintis, ieškoti išeičių iš krizinės situacijos, suteikia informaciją, kur galima ieškoti tolimesnės pagalbos.

Žmogiškasis ryšys ir nuoširdus pokalbis padeda išgyventi netektį, išsiskyrimą, išdavystę, santykių sunkumus, įveikti nerimą ir stresą. Emocinė parama yra anoniminė ir konfidenciali. Daugiau: pagalbosmoterimslinija.lt

Kas gali tapti savanore?

Savanorystė – tai pati geriausia galimybė ne tik padėti kitiems, bet ir realizuoti savo gebėjimus, talentus, įgyti naujos patirties ir įgūdžių. Jeigu jauti, kad jau laikas įprasminti save savanoriškoje veikloje, prisijunk prie mūsų Pagalbos moterims linijos komandos.

Norint tapti savanore, nebūtina turėti specialų išsilavinimą ar darbo patirtį. Visos  savanorės baigia specialius mokymus, kurių metu įgyja reikiamų žinių ir įgūdžių. Svarbiausia – noras padėti, empatija ir galimybė skirti dalį savo laiko savanorystei.

Jeigu apsisprendei, registruokis čia. Atsiųsime patvirtinimą, kai būsi įtraukta į naujų savanorių sąrašą. Mokymus organizuojame du kartus į metus. Prieš naujų savanorių mokymus pakviesime į bendrą informacinį susitikimą ir išsamiau pristatysime emocinės paramos tarnybos veiklą, atsakysime į kilusius klausimus. Jeigu praeisi atranką, tavęs laukia savanorių mokymai.

Atranka

Atranka vyksta grupėje, grupės vadovui užduodant klausimus. Atrankos metu vertinama savanorio motyvacija, laiko resursai, gyvenimo nuostatos, vertybės, gebėjimas teikti emocinę paramą.

Mokymo programa

Mokymus trunka apie 100 valandų, 4–5 mėnesius. Mokymus veda psichologai ir  patirtį turinčios savanorės.

Mokymuose įgysi patirties spręsti savo vidinius sunkumus, išmoksi aktyviai klausytis, reaguoti  į savo ir kito  jausmus, užmegzti kontaktą ir kt. Taip pat įgysi žinių, kaip spręsti smurto, savižudybės, netekties, psichologinės krizės ir kitas problemas. Teorines žinias įtvirtinsi per praktinius užsiėmimus.

Etikos taisyklės

Kiekvienas savanoris įsipareigoja laikytis etikos taisyklių, kurių pagrindinis principas išlaikyti pokalbių anonimiškumą ir konfidencialumą, su besikreipiančiais išlaikyti tik konsultacinius santykius.

Savanorystės įsipareigojimai:

Tikimės, kad sėkmingai baigusi mokymus,  savanoriausi bent 350 valandų, tam skirdama mažiausiai 4 valandas per savaitę ir įsipareigosi šiai veiklai skirti keletą savo metų. Tuo metu nuolat tobulinsi ir kelsi savo kvalifikaciją, kad užtikrinti paslaugos kokybę.

Savanorystės - tai bendrystė

Jeigu jauti, kad jau laikas įprasminti save savanoriškoje veikloje, prisijunk prie mūsų Pagalbos moterims linijos komandos. Esame skirtingos, tačiau visas mus sieja bendrystės jausmas. Palaikome ir įkvepiame viena kitą, dalijamės patirtimi, drauge kuriame ir augame.

Kviečiame į Pagalbos moterims linijos savanorių komandą!

Naujų savanorių mokymai, kurie trunka 4-5 mėn., vykdomi du kartus per metus – pavasario grupė prasideda vasario mėn., o rudens – rugsėjo mėn.