Moterų solidarumo šventė
Tarptautinė moters diena – tai moterims pagerbti skirta diena. Šios šventės ištakos yra 1908 m. demonstracija Niujorke, kurioje dalyvavo 15 tūkstančių moterų. Jos reikalavo trumpesnės darbo dienos, didesnės algos ir teisės balsuoti. Po metų Amerikos socialistų partija pirmoji paskelbė Nacionalinę moterų solidarumo dieną.
Idėja suteikti šiai dienai tarptautinės šventės statusą kilo aktyviai moterų teisių gynėjai Klarai Cetkin. Ji apie tai paskelbė 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje per Tarptautinę moterų konferenciją ir pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. Į konferenciją susirinko 100 moterų iš 17 šalių – ir visos šiam pasiūlymui vieningai pritarė.
Pirmą kartą Tarptautinė moterų solidarumo diena buvo švenčiama 1911 m. Austrijoje, Danijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje.
Nuoširdi moterų bendrystė – didelė dovana kiekvienai moteriai. Džiaugsmas ir pilnatvė ypač tada, kai moterų pusė šimto! Prisiminti, kas jau nuveikta, numatyti, kas dar laukia, jausti, kur esame, ir padėkoti šalia esančiam!
Kovo 8 d. vakarą jaukiame moterų nuotoliniame susitikime buvome KARTU. Dėkojame Kornelijai ir Nijolei, Femmes d’Europe–LT grupės atstovėms, prisijungusioms iš Briuselio, Rūtai ir Auksei – Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus atstovėms ir visoms Pagalbos moterims linijos savanorėms už dalyvavimą, ypač Rimai ir Astai už nuotaikingą protų mūšį.
Vakaro metu buvo pristatyti APF projekto „Tu gali!“ tikslai ir laukiami rezultatai, taip pat renginio dalyvės buvo supažindintos su būsimais renginiais.