Merginų grupių vadovių mokymai

Kultūra, visuomenė, šeima mergaitėms ir berniukams formuoja įvairias nuostatas, kuriomis remdamiesi jie gali savo elgesį įvardinti, kaip pageidautiną arba smerktiną. Norint keisti esamas visuomenės nuostatas, svarbus vaikų ir jaunimo švietimas.

-Kas yra Merginų grupių metodas?
-Merginų grupių metodo autorė – Mia Hanstrom iš Alandų salų Taikos instituto. Merginų grupių metodas – tai merginų susitikimai, pokalbiams merginoms aktualiomis temomis, koordinuojant vadovėms.

Mokymų temos:

Lyčių lygybė, stereotipai ir normos;

Vyrų ir moterų vaidmenys;

Ką gauna vyrai ir moterys iš lyčių lygybės?;

Merginos ir valdžia;

7 valdymo technikos;

Kas yra auka ir kaip ja tampama?;

Konfliktai ir jų valdymas.

 

-Kas gali būti Merginų grupių vadove?
-Merginų grupių vadove gali tapti kiekviena moteris, besidominti lyčių lygybės klausimais, siekianti pokyčių visuomenėję, galinti atvirai kalbėti apie savo santykius, turimą patirtį, moters vaidmenį visuomenėje, vyraujančius stereotipus.

 

-Kuo naudingas Merginų grupių metodas?
-Merginų grupių metodas gali būti naudojamas, dirbant su įvairaus amžiaus merginomis. Metodas efektyvus įvairiais aspektais: jis stiprina merginų sveikatą, pasitikėjimą savimi, padeda kiekvienai merginai tapti kūrybinga asmenybe, sugebančia atpažinti galios ir kontrolės mechanizmus tarpusavio santykiuose, ypač bendraujant su priešingos lyties atstovais.

 

Seminaras yra projekto „Asociacija ,,Kauno moterų linija“ demokratijos ir lyčių lygybės siekiamybė per Merginų grupių metodą“ (MVLGP-C00021) dalis. Projektą įgyvendina Asociacija „Kauno moterų linija“, finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.